1. Úvod
  2. Royal Canin - BHA, BHT, ETHOXYQUIN

Royal Canin - BHA, BHT, ETHOXYQUIN

Odstavec, který se nezmenší.

Obsah plynule skrývaný.

Odstavec, který se také nezmenší.

Syntetické antioxidanty – tedy látek, které brání žluknutí tuků a musí být dodávány do každého krmiva - Royal Canin používá propylgalát a BHA  (nikoli BHT). Obě tyto látky je možné používat i v lidských potravinách a nebyly u nich prokázány negativní účinky na zdraví lidí, psů ani koček.

Z 50. let existují studie, kdy se vedlejší účinky objevily u potkanů po podávání 10 000 násobně vyšších dávek než je povoleno. Naopak u lidí při dodržení limitů stejná skupina autorů prokázala u BHA dokonce pozitivní účinky na prevenci nádorů tlustého střeva. Od té doby jsou jak BHA, tak propylgalát ve výživě lidí i zvířat používány. Pokud by jejich účinky byly negativní, za tak dlouhou dobu používání by již byly jistě prokázány a nebyly by zákonem povoleny.

Kromě těchto antioxidantů se do krmiv přidává i kys. citronová a všechny krmiva v obalech do hmotnosti 10 kg jsou balena v ochranné atmosféře, což umožňuje snížit potřebu přidávaných antioxidantů při zachování kvality a aromatu krmiva po celou dobu upotřebitelnosti.

 

Struktura:

BHA (butylhydroxyanisol) je směsí izomerů  3-tert-butyl-4-hydroxyanisolu a 2-tert-butyl-4-hydroxyanisolu. Molekulární vzorec C11H16O2

V krmivech i potravinách se používá pro své antioxidační účinky tj. chrání tuky před žluknutím viz. příloha.

V lidské potravě se antioxidanty nejčastěji setkáme v tucích a v potravinách s vysokým obsahem tuků. Jsou to například brambůrky, oleje a tuky určené ke smažení, kukuřičné lupínky apod. Cereální výrobky se často ošetří přidáním BHA či BHT do obalů (papíru, lepenky či plastických hmot), odkud se dostávají (migrují) do potravin.


Novinky, akce, slevy do e-mailu

Granule pro Brno - vlastní rozvoz po Brně a okolí, Tišnov, Brno - Drásov
Expedice granulí, krmiv a chovatelských potřeb po celé ČR

Proč s námi
Výživová poradna ZDARMA
  • Společně najdeme ideální řešení pro vašeho mazlíka
  • Vybereme s Vámi krmivo na míru
  • Případně nás kontaktute telefonicky nebo e-mailem
Kontaktní údaje
Logo
9-20 hod (Po-Pá)
2007-2021 Psimls.cz - Všechna práva vyhrazena.