UPOZORŇENÍ : 23.06 - 03.07.2023 - Plánovaná technická odstávka e-shopu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Přechod na nové krmivo
18.08.2019

Přechod na nové krmivo

Trávící ústrojí vašeho psa potřebuje čas na přizpůsobení se změnám ať jsou to změny příchutě či značky krmiva. Přechod je vždy individuální a majitel přechod musí přizpůsobit aktuálnímu stavu pejska. 

Pokud měníte značku granulí, nezapomeňte na postupný přechod. Pokud má pejsek citlivé zažívání může rychlý přechod vyvolat trávicí problémy např. průjem či řidší stolici či nedokáže nové krmivo ihned strávit a nezískává z něj tedy žádné živiny.

Přechod by měl probíhat po dobu 7-21 dní. A to podle citlivosti trávení a tomu jestli je Váš pejsek zvyknutý na pravidlené změny (tzn. rotační krmení) nebo již delší dobu je krmen stejnou stravou např. kuřecí recepturou. 

Jelikož má každé krmivo má jiné složení surovin, je jinak upravované a k natrávení je potřeba různých enzymů a trávicích šťáv. 

Pozor, co bychom měli hlídat!

- po celou dobu bychom měli psa sledovat a hlídat jeho exkrementy. Jednoduše řečeno to, jaký má pes bobek nám řekne, jak krmivo psovi vyhovuje. Měl by být pevný, bez nadměrného zápachu a nemělo by jich být moc. Pozor i na plynatost. 

- pozornost bychom měli věnovat také stavu kůže, kde se také může projevit nesnášenlivost např. se nadměrně začne drbat, v srsti budou objevovat lupy - to známka toho, že krmivo psovi zcela nevyhovuje.

Postupujte podle těchto jednoduchých pravidel a změna jídelníčku vašeho psa bude snadnější a to : 

zjednodušeně - postupně přidáváme nové krmivo a staré ubíráme např. v 7 denní cyklu dle obrázku. 

Postupem času si psí trávení zvykne vyrábět ty správné druhy enzymů pro určitý druh stravy a změníte-li jeho krmivo neočekávaně bude jeho tělo nepřipravené a neschopné ten nápor zvládnout. Zavádíme-li však novou stravu postupně, má tělo čas se přizpůsobit a začít produkovat správné enzymy pro svoji práci.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky, akce, slevy do e-mailu

Granule pro Brno - vlastní rozvoz po Brně a okolí, Tišnov, Brno - Drásov
Expedice granulí, krmiv a chovatelských potřeb po celé ČR

Proč s námi
Výživová poradna ZDARMA
  • Společně najdeme ideální řešení pro vašeho mazlíka
  • Vybereme s Vámi krmivo na míru
  • Případně nás kontaktute telefonicky nebo e-mailem
Kontaktní údaje
Logo
9-20 hod (Po-Pá)
2007-2021 Psimls.cz - Všechna práva vyhrazena.