• Kategorie blogu

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novinka CARNA4 - synthetic free pečené krmivo

Novinka CARNA4 - synthetic free pečené krmivo

Výhody krmiva bez syntetiky ? 

Věděli jste, že většina krmiv pro domácí zvířata, dokonce i těch celostních, přírodních, bezobilných nebo ekologických obsahuje premixy vitamínů a minerálů, vyrobených ze zcela umělých sloučenin, téměř výhradně dovážených ze zámořských továren? Takto většina domácích výrobců krmiv splňuje požadavky na výživovou hodnotu svých produktů, určených psům a kočkám. Dosud jedinou cestou jak zamezit kontaminaci domácích zvířat bylo připravovat pro ně krmivo přímo doma. Dnes se můžete těmto rizikům vyhnout díky Carna4.

Více výhod, méně rizik pro vaše zvíře

Většina živin, jako jsou vitamíny, minerály nebo probiotika („dobré bakterie“, potřebné pro normální a zdravé trávení), mají mnohem vyšší efektivitu, pocházejí-li z krmiv přírodního původu, jako je například směs naklíčených semen v Carna4. Tělo totiž potřebuje krmivo kompletní, pokud z něj má čerpat všechny potřebné výživové hodnoty. Oddělené vitamíny a minerály, izolované v laboratoři, mají odlišnou fyzickou strukturu než jejich protějšky přírodního původu a tělo tento rozdíl rozpozná, což vede v případě syntetické sloučeniny k jejímu odmítnutí. Snažit se absorbovat umělé vitamínové sloučeniny je jako snažit se projet městem na kole demontovaném z automobilu – to se samozřejmě nezdaří do té doby, než kolo namontujete ke zbytku auta a nasednete.

Živiny ve svém přirozeném prostředí mají také tendenci přežít své v laboratořích vyrobené protějšky. Například přirozeně se vyskytující probiotika jsou mnohem silnější a zdravější, pokud se těší komfortu prostředí svého rodného hostitele (naklíčeného semene), kde jsou obklopena prebiotiky a tisíci dalších mikrobů podporujících jeho funkci. To je činí mnohem stabilnějšími a odolnějšími a také schopnými odolávat teplu během výroby Carna4. Oproti tomu uměle kultivovaná probiotika, používaná ve většině běžných krmiv pro zvířata, jsou díky cizímu prostředí velmi nestabilní a hynou velmi rychle po opuštění prostředí laboratoře.

Stejně tak je známým faktem, že 90% syntetických vitamínů je zničeno, vystavíme-li je extrémnímu teplu, tlaku a páře při extruzních procesech použitých při výrobě běžných krmiv pro zvířata. I když jsou dříve izolované vitamíny přidávány až po extruzi, stále dochází ke ztrátě 30% za měsíc, pokud jsou v chemicky upravené formě (vitamin A je dobrým příkladem). Běžné antioxidanty použité v krmivech pro zvířata, například syntetické verze vitamínů E a C, vyžadují nasazení vysokých dávek, zejména pokud mají neutralizovat volné radikály pocházející z masa nízké kvality. To je naprosto odlišné v porovnání s přírodními vitamíny vyskytujícími se v naklíčených semenech, kde zůstávají zdravé, ve svém hostitelském prostředí a v optimálních úrovních po mnoho měsíců po smíchání s dalšími přírodními složkami, následně přeměněnými na krmivo Carna4.

Některé uměle vyrobené složky mohou obsahovat nízké úrovně toxinů a jiných nebezpečných nečistot. Tyto látky mohou zůstat bezpečné, pokud jsou podávány odděleně a v mírných dávkách, ovšem zdravotní rizika se zvyšují, pokud se mnoho koncentrovaných látek smíchá s ingrediencemi krmiva při jeho výrobě. V uplynulých letech jsme zaznamenali mnoho potíží způsobených chybami při míchání syntetických vitamínů a minerálů během výroby krmiv pro domácí zvířata.

A také:

  • Mnoho minerálních přísad v krmivech obsahuje těžké kovy jako arsen, olovo, rtuť, kadminum a nikl, protože jsou vyráběny z vedlejších průmyslových produktů.
  • Mnoho vitamínů rozpustných v tucích obsahuje BHT, látku známou svým potenciálem vyvolat rakovinu.
  • Většina potravin obsahuje složky BHA, BHT, ethoxyqyin, TBHQ, metabisulfit sodný nebo dokonce smíšené tokoferoly (které může obsahovat syntetický vitamin E), jimiž byly při své výrobě konzervovány.
  • Pokud je na balení krmiva uvedeno, že neobsahuje žádné konzervační látky, neznamená to, že se tam tyto látky skutečně nevyskytují, ale jen to, že tam výrobce nepřidal žádné další kromě těch v surovinách již obsažených.

Syntetické vitamíny vyráběné zejména v zámoří

Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že většina vitamínů používaných v dnešních syntetických ingrediencích se vyrábí v zámoří, v Číně a Indii (kam většina společností z Evropy přesunula svou výrobu). Pouze cholin a vitamín E z přírodních zdrojů (ze sójového oleje) se vyrábí stále v Severní Americe.

Ve skutečnosti každý výrobce vitamínových premixů „vyráběných“ pro domácí krmiva v USA spoléhá na Čínu v případě následujících látek: oxid hořečnatý, kyselina askorbová, vitamín A, vitamín D, thiaminmononitrát, pyridoxin HCL a kyselina listová.

Vzhledem k těmto známým rizikům, nechtěli byste raději eliminovat syntetické přísady z krmiva určeného pro vaše zvíře? Carna4 vám nabízí pohodlný způsob, jak učinit svět vašeho zvířete bezpečnějším a jeho život zdravějším. Co víc lze nabídnout?

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Novinky, akce, slevy do e-mailu
Výživová poradna ZDARMA
  • Společně najdeme ideální řešení pro vašeho mazlíka
  • Vybereme s Vámi krmivo na míru
  • Případně nás kontaktute telefonicky nebo e-mailem
Kontaktní údaje
Logo
9-20 hod (Po-Pá)
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
2007-2020 Psimls.cz - Všechna práva vyhrazena.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.